Pod názvem Kolibříkův úlet původně vystupovalo duo Barča Rybníčková a Viktor Kolibřík Sapák a to od roku 2017. Kapela Kolibříkův úlet pak vznikla v létě 2020 ve složení Barča Rybníčková, Viktor Kolibřík Sapák, Pavel Křenek a Borek Hamal. Po novém roce se pak Kúlet naposledy transformoval do současné podoby s Barborou Doležalovou na baskytaru a Leni Titzovou na bicí a perkuse.

Kapela Kolibříkův úlet hraje směsici žánrů a stylů, zároveň je ovšem pionýrem v žánru TraumaFolk. Naše muzika je plná emocí, vášně, lásky, ale také srandy a humoru. Rádi a často se smějeme všemu kolem nás. Ale nejradši se smějeme sami sobě.

Barbora Doležalová Kdo jsem? Maminka, manželka, dcera a sestra. Rodina je pro mě to nejdůležitější a stejně jako ji miluju i hraní na basu. Už při základní umělecké škole, kde jsem absolvovala oba dva cykly klavíru a odehrála pár ročníků na klasickou kytaru, jsem začala hrát na basu. Ke klavíru sem tam sednu, kytaru beru k ohýnku a basa ta mi zůstala jako největší vášeň. Krom hraní v kapelách a své rodiny mám spoustu drobných koníčků. Jsem ráda v přírodě, ráda si za sportuju (dlouhé roky jsem hrála házenou) a mám ráda dobré víno i jídlo. Líbí se mi, když píseň nebo hudba mají co dát a zbožňuju, když to můžu předávat dál.

Barbora Rybníčková Výtvarná umělkyně, malířka a ilustrátorka, absolventka Střední školy umění a designu a studentka fakulty výtvarných umění na VUT. A když nemaluje, věnuje se zpěvu, hře na irské píšťaly, zobcové flétny, housle, violu a kytaru. K tomu má také všelijaká cinkátka, štěrchátka a podobné hudební nástroje. S hudbou se začala kontaktovat již jako dítě, a to ve folklorním souboru Májíček a v pěveckém sboru Kampanela. V dospívání se pak věnovala trampské a folkové hudbě, zajímala se především o kapely Kamelot, Druhá Tráva, Poupata. Z nejoblíbenějších osobností pak šlo o Hanu Hegerovou, Zuzanu Navarovou, Roberta Křesťana, Radka „Bůčka“ Michala, Pavlínu Jíšovou.

Leni Titzová JO! Jsem ta bicistka. Začínala jsem hrát na klavír, ale že jsem měla radši více sport, prděla jsem na to. Po návštěvě u našich příbuzných, jsme zjistili, že mám dobrý rytmus a tak jsem nastoupila na Základní uměleckou školu v Chotěboři. No a teď jsem tady. Studuji konzervatoř v Brně, ale ne klavír. 😀  Kromě toho, že jsem se i chvíli učila hrát na kytaru, jsem měla také spoustu jiných koníčků jako byl například fotbal, florbal, volejbal a běhala jsem za sbor dobrovolných hasičů. Teď už na to bohužel není moc čas, ale mám za to dvě skvělé kapely, mohu chodit do přírody, být s lidmi, které mám ráda plus samozřejmě rodina a hraní na bicí. Víno, ale i pivo jsou dobrými nápoji (jednou za čas to nikomu neuškodí). Miluju hraní, a ještě víc na tom miluju to, že ta práce za to fakt stojí!!!

Viktor Kolibřík Sapák Autor písní a multiinstrumentalista. Začal ve folklórním souboru, zprvu krátce v souboru Iskerka, později v cimbálové muzice PhDr. Zbyňka Mrkose. Od dítěte se věnoval hře na housle a cimbál, a také zpěvu sólovému i sborovému v Kampanele. V 16 letech pak folklórní svět na chvíli opustil a věnoval se baskytaře, kontrabasu, kytaře a občasně i ukulele. Lidové písně nahradila záliba ve folkrocku, rock n rollu, folku, trampské muzice, country, bluegrassu a newgrassu, a dalších, spíše však akustických nebo částečně akustických žánrech. K nejoblíbenějším kapelám a interpretům patří Druhá Tráva, New Grass Revival, Stevie Wonder, Zuzana Navarová, Aerosmith, Sting, a další. A po desetileté pauze se mezi nástrojové vybavení opět začal zařazovat i cimbál.