Pod názvem Kolibříkův úlet původně vystupovalo duo Barča Rybníčková a Viktor Kolibřík Sapák a to od roku 2017. Kapela Kolibříkův úlet pak vznikla v létě 2020 ve složení Barča Rybníčková, Viktor Kolibřík Sapák, Pavel Křenek a Borek Hamal. Po novém roce jsme obměnili sestavu a do týmu přibrali Barborou Doležalovou na baskytaru a Leni Titzovou na bicí a perkuse. Letos na podzim přišla poslední změna, na bicí a perkuse se k nám nově do týmu přidal Lukáš Čech.

Kapela Kolibříkův úlet hraje směsici žánrů a stylů, zároveň je ovšem pionýrem v žánru TraumaFolk. Naše muzika je plná emocí, vášně, lásky, ale také srandy a humoru. Rádi a často se smějeme všemu kolem nás. Ale nejradši se smějeme sami sobě.

Barbora Doležalová Kdo jsem? Maminka, manželka, dcera a sestra. Rodina je pro mě to nejdůležitější a stejně jako ji miluju i hraní na basu. Už při základní umělecké škole, kde jsem absolvovala oba dva cykly klavíru a odehrála pár ročníků na klasickou kytaru, jsem začala hrát na basu. Ke klavíru sem tam sednu, kytaru beru k ohýnku a basa ta mi zůstala jako největší vášeň. Krom hraní v kapelách a své rodiny mám spoustu drobných koníčků. Jsem ráda v přírodě, ráda si za sportuju (dlouhé roky jsem hrála házenou) a mám ráda dobré víno i jídlo. Líbí se mi, když píseň nebo hudba mají co dát a zbožňuju, když to můžu předávat dál.

Barbora Rybníčková Výtvarná umělkyně, malířka a ilustrátorka, absolventka Střední školy umění a designu a studentka fakulty výtvarných umění na VUT, vedoucí výtvarného kurzu. A když nemaluje, věnuje se zpěvu, hře na irské píšťaly, zobcové flétny, housle, kytaru a nově také na akordeon. S hudbou se začala kontaktovat již jako dítě, a to ve folklorním souboru Májíček a v pěveckém sboru Kampanela. V dospívání se pak věnovala trampské a folkové hudbě, zajímala se především o kapely Kamelot, Druhá Tráva, Poupata. Z nejoblíbenějších osobností pak šlo o Hanu Hegerovou, Zuzanu Navarovou, Roberta Křesťana, Radka „Bůčka“ Michala, Pavlínu Jíšovou.

Lukáš Čech Dává lekce na bicí www.drumandfun.cz. Na zkušebně hraje na bubny z dovozu po bubeníkovi z kapely Root, na pódiích ho můžete vidět se soupravou z březového dřeva, kterou si vlastnoručně vydlabal z finské břízy. Proslavily ho zejména proslulé cinkačky na činely a glissy v kapelách jako Vyprskaná prskavka, nebo Staré pušky nejlíp střílí. Je také majitelem nadrženého náruživého psychicky labilního kočkopsa s maniodepresivními sklony.

Viktor Kolibřík Sapák Autor písní a multiinstrumentalista. Začal ve folklórním souboru, zprvu krátce v souboru Iskerka, později v cimbálové muzice PhDr. Zbyňka Mrkose. Od dítěte se věnoval hře na housle a cimbál, a také zpěvu sólovému i sborovému v Kampanele. V 16 letech pak folklórní svět na chvíli opustil a věnoval se baskytaře, kontrabasu, kytaře a občasně i ukulele. Lidové písně nahradila záliba ve folkrocku, rock n rollu, folku, trampské muzice, country, bluegrassu a newgrassu, a dalších, spíše však akustických nebo částečně akustických žánrech. K nejoblíbenějším kapelám a interpretům patří Druhá Tráva, New Grass Revival, Stevie Wonder, Zuzana Navarová, Aerosmith, Sting, a další. A po desetileté pauze se mezi nástrojové vybavení opět začal zařazovat i cimbál.