O nás

Jsme pár, jehož cesty svedla dohromady právě hudba, a tak bylo rozhodnutí věnovat se jí dál společně dosti nasnadě. Jako duo s názvem Kolibříkův úlet jsme spolu začali vystupovat od roku 2017. Baví nás muzika všech žánrů a stylů. Můžete si nás poslechnout na koncertě, kde vystupujeme s vlastní tvorbou, ale také na různých akcích (svatby, oslavy, marketingové akce, zábavy), kde rádi zahrajeme převzatou tvorbu dle přání pořadatele.

Barbora Rybníčková

Výtvarná umělkyně, malířka a ilustrátorka, absolventka Střední školy umění a designu a studentka fakulty výtvarných umění na VUT. A když nemaluje, věnuje se zpěvu, hře na irské píšťaly, zobcové flétny, housle, violu a kytaru. K tomu má také všelijaká cinkátka, štěrchátka a podobné hudební nástroje.

S hudbou se začala kontaktovat již jako dítě, a to ve folklorním souboru Májíček a v pěveckém sboru Kampanela. V dospívání se pak věnovala trampské a folkové hudbě, zajímala se především o kapely Kamelot, Druhá Tráva, Poupata. Z nejoblíbenějších osobností pak šlo o Hanu Hegerovou, Zuzanu Navarovou, Roberta Křesťana, Radka „Bůčka“ Michala, Pavlínu Jíšovou.

Po seznámení s Kolibříkem se věnovala také hře na housle, violu a účinkovala v brněnské volné kapele Čáry. Aktuálně také občas hostuje v kapele Bujón.


Viktor Kolibřík Sapák

Autor písní, multiinstrumentalista a aktuálně dálkový student MUNI v oboru Hudební věda. Jako Barča začal ve folklórním souboru, zprvu krátce v souboru Iskerka, později v cimbálové muzice PhDr. Zbyňka Mrkose. Od dítěte se věnoval hře na housle a cimbál, a také zpěvu sólovému i sborovému v Kampanele.

V 16 letech pak folklórní svět na chvíli opustil a věnoval se baskytaře, kontrabasu, kytaře a občasně i ukulele. Lidové písně nahradila záliba ve folkrocku, rock n rollu, folku, trampské muzice, country, bluegrassu a newgrassu, a dalších, spíše však akustických nebo částečně akustických žánrech. K nejoblíbenějším kapelám a interpretům patří Druhá Tráva, New Grass Revival, Stevie Wonder, Zuzana Navarová, Aerosmith, Sting, a další.
A po desetileté pauze se mezi nástrojové vybavení opět začal zařazovat i cimbál.

Byl členem kapely Akustik+ a zakládajícím členem volné kapely Čáry. Kromě účinkování v Kolibříkově úletu je také členem kapely Wénovi Kidi a hostujícím členem kapely Bujon.


Select Level:
{{ currentLevel.width }}x{{ currentLevel.height }}
{{cell.letter}}

Rolovat nahoru